4 lutego 2018 Tomek

WIZUALIZACJE – KLIENCI

Połączenie wizji artystycznej i zamysłu architekta zawsze było czasochłonne i wymagało dużo cierpliwości zarówno z jednej strony, jak i z drugiej strony. Dzięki wizulizacjom stało się możliwe przeniesienie każdego zamysłu do rzeczywistości z niezwykłą precyzją, detalami, a tym samym spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego Klienta.

Aranżacja wnętrz i projekty architektoniczne są ciągiem wielu złożonych działań mających na celu osiągnięcie oczekiwanego rezultatu jakim jest finalne zadowolenie Klienta. Aby do tego doszło niezwykle istotne jest wyznaczenie właściwej wizji projektu. Klienci najczęściej mają przed oczami jedynie zarys; ogólną wizję projektu opartą na katalogach sklepowych czy projektach ze stron internetowych, które nie zawsze wywołują aprobatę. Zadaniem architekta, jest dopracowanie tej szczególnej wizji, wytyczenie kluczowej drogi dla rozwoju projektu i oczywiście odpowiednie nakierowanie samego Klienta poprzez udzielenie fachowych konsultacji.

Rozmowy i rysunki stanowią kamień węgielny, jednak…to dopiero połowa sukcesu! Klient często nie jest w stanie wyobrazić sobie jak wymarzony kolor pokoju będzie w rzeczywistości wyglądał w pomieszczeniu, czy warto mieć ciepłe, czy może chłodne światło, czy będzie tam pasowała brązowa ława? Tego rodzaju przedsięwzięcia często odbywają się metodą prób i błędów. W przypadku zwyczajnych rysunków czasochłonność przy wymianie kolorów jest niezwykle uciążliwa i męcząca, natomiast rozmowa często nie jest na tyle efektywna by zadowolić wymagającego Klienta w 100%.

Jednak my MAMY SPOSÓB na uniknięcie błędów i niedoskonałości! To wykonanie WIZUALIZACJI!


Wizualizacje pozwalają na uwzględnienie wszystkich sugestii Klienta do tego, aby urealnić marzenia. Rozwój technologiczny spowodował, że wizualizacje tworzone w programach graficznych są niezwykle fotorealistyczne. Stopień szczegółowości oraz odwzorowywania budynków, wnętrz, mebli, wystroju i innych elementów stoi na bardzo wysokim poziomie.

Dzięki temu doskonale wiemy gdzie zaprowadzą nas nasze oczekiwania. Co stanie się efektem finalnym.

Jakby tego było mało, możliwe jest ustawienie odpowiedniego natężenia światła, aby móc porównać jak dany projekt wyglądałby w świetle dziennym, nocą, czy przy zachodzie słońca. Tego typu możliwości, oferowane przez wizualizacje pozwalają na wykonanie perfekcyjnych aranżacji. Bo przecież to co działa na człowieka najbardziej, to obraz.

Rozwój metod wizualizacji spowodował pojawienie się wielu nowatorskich usług, takich jak:

– wizualizacje architektoniczne.

– wizualizacje wnętrz.

– wizualizacje produktów.

– panoramy.

– animacje. 3D.

Dzięki mnogości  rozwiązań związanych z wizualizacjami możliwe jest wykonanie ich praktycznie z każdym obiektem architektonicznym. 
Obecnie zdecydowana większość nowych osiedli, centrów handlowych i parków posiada wizualizacje przed rozpoczęciem ich budowy. Pozwala to wysunąć wniosek, że wizualizacje są nieodłącznym elementem współczesnej aranżacji wnętrz i  architektury. Reasumując: istota wizualizacji polega na obrazie, który w pełni odda oczekiwania i wizję Klienta. To co jest wyjątkowe w wizualizacjach komputerowych, to precyzyjne oddanie wszystkich detali i niemalże doskonałe odwzorowywanie rzeczywistości. Możliwość przedstawienia projektu w formie wizualizacji jest doskonałą drogą do pełnego zrozumienia Klienta i jego potrzeb.